۱۳۹۰ دی ۴, یکشنبه

جشنواره فیلمهای ایرانی در پراگ

همین چند روز پیش بود که با پخش مجدد و هزاران باره ی فیلم (قیصر)از یک شبکه ماهواره ای با خودم فکر می کردم خدایا اینها بودند که انقلاب کردند؟اینها روشنفکرهای ما بودند؟ اینهایی که هنوز به عنوان  فیلمسازهای درجه یک آنزمان ستایش می شوند؟
 اگرچه این داستان و این فرهنگ چاقو ناموس و آبدوغ و گوشت کوب هنوز در خون بسیاری از آقایان مانده است ولی خوب مفتخرم به اینکه فرهنگ سازان آینده ی میهنم اگرچه انگشت شمار هستند ولی چنان برجسته و بیدارند که بس برای سرپوش گذاشتن بر ناموس پروری های کلاه مخملی و  خندیدنی هایی که کارشان از گریه گذشته است!
امروز بر سر در وبسایتهای سینمایی (پراگ) جمله ی { جشنواره ی فیلمهای سینمایی ایرانی } چنان حس خوبی به من داد که بی اختیار هر چه قیصر و دشنه بود یادم رفت و فقط { جدایی نادر از سیمین  گیلانه  خون بازی  شیرین  حیران   سه زن و و و... } بسیاری از فیلمها که قرار است در این جشنواره به مدت ۵ روز به نمایش گذاشته شوند را می دیدم ... و البته به همراه فیلمهای مستند و کوتاه..
از ۱۱ ژانویه ۲۰۱۲ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۱۲ این جشنواره در سینما Světozor برگزار خواهد شد. 
در این وبسایت می توانید اطلاعات بیشتری به زبان انگلیسی به دست بیاورید.

۲ نظر:

 1. salam
  blogetoon ro khoondam va ehsasattetoon ro kamelan dark mikonam..... koodaki moshabe va royahaye hamishegi o tars.....
  kheili khoshhalam ke belakhare bad az modatha ke az oomadanam be oerag migzare ye neshani az khane didam...az zamani ke oomadam na irani didam na hich barnamei ke marboot be irane va in jashnvare avaline..... mamnoon

  پاسخحذف
 2. تو فیس بوک نیستی که آبـــجی؟!
  یادم نیست که تو کدوم استتوست پیام قبلیم رو گذاشتم..حالا دیگه :)

  پاسخحذف