۱۳۸۸ مهر ۲۵, شنبه

امسال ۱۳ آبان نه به وعده یی که به اصلی‌ میاییم تا به ملتی و ملتهایی بگوییم انسان دوست و آزادی خواهیم.

کی‌ باور نمیکند ما همان‌هایی‌ هستیم که روزی در ۶سالگی با تو سری روسری پوش شدیم و در ۱۵سالگی با تیپا و تو گوشی در صف نماز مدرسه مسلمانمان کردند. مگر کسی‌ هم هست که نداند ما همان‌هایی‌ هستیم که وقتی‌ چشم باز کردیم جنگ بود برای رسیدن به خدا و شیر مادر یا خشک گیرمان نیامد و با آب قند و پستانک لیسی‌ بزرگ شدیم و بها دادیم برای آن جنگ ولی‌ امروز بیزار از خارجی‌ ستیزی گویی نمیخواهیم به خدای آنها برسیم. کسی‌ بی‌ انصاف نیست که نداند چقدر برای پوشیدن چکمهٔ سفید و پالتوی سبز و قرمز توبیخ شدیم و مدرسه جای آدمهای از خدا بیخبری مثل ما نبود حالا انگاری مغز ما نبود که آنگونه شستشو داده شد که با رنگها رقص پیروزی راه انداخته ییم سبز و سفید و سرخ خون میدهیم. اصلا گویی ما نبودیم که جز مشق تاریخ ابوذر غفاری و سلمان فارسی‌ و علی‌ و حسین هیچ دیگر یادمان ندادند چون قادسیه شناس هستیم و کوروش فهم و اسم بچه‌هایمان را میگذاریم تهمینه و بیژن و شیرین و ارشک. خوب است که همه میدانند ما همان‌هایی‌ هستیم که جز قرآن و نهج البلاغه و مفاتیح همه کتاب‌ها را حرام کردند و ما امروز غیرت فردوسی داریم و بلاغت حافظ و جهان بینی‌ سعدی. بگذارید این را هم به آنهایی که نمیدانند بگویم ما فرزندان همان پدران هستیم که ۱۳آبان ۳۰سال پیش از سر ندانی و تعصب شاید، جنگ با ملتی و ملت‌هایی‌ راه انداختند تا وعده داده شده‌ها را به دست آورند.امسال ۱۳ آبان نه به وعده یی که به اصلی‌ میاییم تا به ملتی و ملتهایی بگوییم انسان دوست و آزادی خواهیم.

۲ نظر:

 1. سلام دنیا عزیز . کیف کردم از این نوشته ات . همون بحث بحران هویتی که من همیشه میگم . انقدر اومدن هویت ایرانی مون رو نادیده گرفتن و خواستن هویت وارداتی از حجاز رو بچپونن توی ذهن مون که یه هو همه چیز خراب شد و مغز ها مون هنگ کرد . وقتی که فرهنگ و تاریخ ملتی رو ازش بگیری دیگه چیزی براش نمیومنه که . حالا امسال توی همون روزی که یه زمان نشون دهنده وحشی گری مون بود میخوایم این بار ایرانی بودن مون رو یاد آوری کنیم . میخوایم بهشون بفهمونیم که 30 سال زور زدن شون برای عرب کردن ماها جواب نداده و ماها حکومت اسلامی نمیخواستیم . هر چند باز هم یه جای کار میلنگه به نظرم . هنوز نمیدونم چی میخوایم. تو بلاگ بابک داد یه نظر سنجی دیدم در مورد اینکه آیا از الان به قانون اساسی جدید احتیاج داریم یا نه . الان که فکر کردم دیدم آره . باید بدونیم چی میخوایم و برای چی داریم میجنگیم . صرف اینکه بگیم اینها رو بکشیم پایین فایده نداره . ممکنه یه کثیف تر از اینها بیاد بالا . هر چند دیگه کثیف تر از فلسفه اسلامی چی میتونه باشه؟ نه؟
  با درود و سپاس فراوان : شهرام

  پاسخحذف
 2. سلام
  خیلی قشنگ بود،مثل همیشه.
  جالبه که من هم همین امروز یه مطلب که ربطی به دوران کودکی ِ ما داشت، گذاشتم توی وبلاکم. بعدش این پست ِ شما رو دیدم.  شاد باشید

  پاسخحذف