۱۳۸۸ بهمن ۴, یکشنبه

تبلیغ شرم آوری به نام چند همسری در سریالها و فیلمهای جمهوری اسلامی

من صاحب نظر و منتقد فیلم نیستم  فقط به عنوان یک بیننده ساده حرف میزنم.
همه ما با دیدن به اصطلاح هنرمندان (خارج از محدوده کاری )متوجه می‌شویم که نه تنها به اصول اسلامی و جمهوری اسلامی پایبند نیستند،بلکه مخالف سرسخت هستند زیرا مثل خودمان لباس می‌‌پوشند و حرفهایی که خودمان می‌زنیم می‌‌زنند و اعتقادات‌شان مثل خودمان نرم و دوست داشتنی و پر از فهم است در یک کلام ساده  جزوی از خودمان هستند.
ولی‌ وقتی‌ فیلمهایی از آنها میبینی‌ که خودشان هم معتقد نیستند به خودت هشدار میدهی‌ که‌ ای بابا این هم که از ما نبود و ما ول معطلیم انگار!!
بعد از کودتای ۲۲خرداد خیلی‌ها خواستند مجری ها و بازیگرهایی را که با تلویزیون همکاری میکنند جزوی از کودتا بدانند ولی‌ عده یی با هوشیاری و حرف حساب گفتند درست نیست چون اگر اینها هم نباشند قافیه فقط به دست نا اهلان می افتد و بمباردمان عقیدتی بیشتر خواهد شد.
من هم معتقدم حق با آنهاست چون جدایی از سیستم کاری یک اعتصاب گسترده می‌خواهد و شخصی‌ کار کردن حماقت است.
اعتصاب هم بحث دیگری است که ما امروز به آن نمی‌‌پردازیم ولی‌ بازی کردن در کارهای مشخص و معلوم الحال جای سوال دارد.
مثلا این شرم آور نیست؟ نیکی‌ کریمی‌ که ما برایش به عنوان اولین ستاره سینمای بعد از انقلاب احترام خاصی‌ قائل هستیم و مسلما نیاز مالی ندارد در فیلمی بازی کند به نام ( آقای هفت رنگ) !!!


آقای هفت رنگ از فیلم سازش( کارگردان: محمد متوسلاني ,بازیگران :بهروز وثوقي، نوري کسايي، آرمان، مهين شهابي، نوش آفرين ) کپی شده  و حیرت آور است که کارگردان آن را به سمت دو زنه بودن هدایت کرده.
در فیلم سازش نوری کسائی نقش زنی‌ فاحشه را بازی میکرد که مرحوم آرمان نقش مرد خوش نام و زن و بچه دار مقابل او را به عهده داشت و در میانه فیلم وقتی‌ دید آبرویش در خطر است او را رها کرد.
در فیلم آقای هفت رنگ نیکی‌ کریمی‌ نقش زن زیبا و آرایشگر ی را بازی می‌کند که صیغهٔ آقای حسن پور شیرازی است و در پایان با درد دل کردن برای زن اول  با بازی افسانه بایگان و مطلع کردن او از اینکه حامله است دل او را به دست میاورد.
افسانه بایگان  نقش زن مهربان و آبرو داری را ایفا  می‌کند که از همه کارهای شوهرش و دروغ‌ها با خبر است ولی‌ به خاطر بچه‌ها و آبرو تا به حال سکوت کرده!!!
فیلم دیگر ( نصف مال من نصف مال تو) است که شقایق فراهانی و مریلا زارعی?!! نقش دو زن را بازی میکنند که محمدرضا شریفی نیا به عنوان همسر از همان ابتدا بی‌ آنکه آنها بفهمند با هردو ازدواج کرده و ۲ دختر همسن هم دارند.


سریال (پیامک از دیار باقی‌ )به نوعی تهوع آور مرا از شیلا خداداد زده کرد.
دختر جوانی‌ که زیبائی اصیل ایرانی‌ دارد و مردم دوستش دارند.
من هم دوستش داشتم ولی‌ بازی کردن در سریالی ضد زن مثل این سریال او را نه تنها محبوب نمیکند بلکه چشمهای زیادی را از او بر خواهد داشت.
زیبا نیست که دختر جوانی‌ عاشق پیرمردی مثل محمدرضا شرفی نیا شود که پسرهایش از او بزرگ تر هستند.
زیبا نیست که او حامله باشد و زن اول درکش کند.
زیبا نیست که( باز هم) افسانه بایگان به عنوان زن اول این دختر جوان را بپذیرد و دوست بدارد و برای ویارش آش رشته درست کند.
اینها نه تنها زیبا نیست بلکه چندش آور و دروغ است.
اینها شستشوی مغزی زنان ساده دل است و مردهای خودخواه برای پذیرش آنچه که زن را برده می‌کند و مرد را سوار.
اینها بازیگران خاصی‌ را مدیون می‌کند.
احوال خیلی‌ها که معلوم است مثل شریفی نیا و سیروس مقدم ولی‌ نیکی‌ کریمی‌ و مریلا زارعی و و و.....
 مدیون شده اند.به آدمهای ساده دلی‌ که تلویزیون و سینما را آخر دنیای درک و فهم میدانند و کم هم نیستند در ایران ما و روستاها و شهرهای کوچک و بزرگ مدیون شده اند.
به آدمهای بی سواد و ساده دلی که جذب بازیگر هستند و نه حقیقت.

۴ نظر:

 1. سلام دنیا خانم حال و احوال ؟ 10 بار این کامنت را نوشتم و پاک کردم خدا شاهده نمیدونم جی بنویسم الان کامنتتان را در وبلاگ خط شکن دیدم باور نمیکردم دنیای شاد دنباله اینجوری غمگین و تلخ شده باشه به جون پسرم اینقدر حالم گرفته شده انگار یکی از عزیزانم از پیشم رفته باشه, اصرارت نمیکنم برگردی ولی از ته دل میگم جات خیلی خالی شده

  پاسخحذف
 2. از ماست که بر ماست دنیا جان..اگر ما زنها مثل آقایان هوای همدیگه رو داشتیم این حال وروزمان نبود.

  پاسخحذف
 3.  . آیت‌الله منتظری پدر انقلاب مقدّس  اسلامی فرمودند:
  استقلال یعنی زیر یوغ خارجی نباشیم و آزادی یعنی مردم در اظهار عقیده و بیان آزاد باشند. نه این‌که به محض ابراز نظر مخالفی، کار به زندان و حبس
  چقدر ناراحت کننده است که اشخاصی‌که سی‌سال پیش فریاد می‌زدند استقلال،آزادی، جمهوری اسلامی  همان اشخاصی‌هستند که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را از بین بردند. انشا‌الله خداوند به اینها میفهماند که معانی این  شعارها که دوباره این روزها میشنویم چی‌هست. همین شعار‌هایی‌که انقلاب عزیز اسلامی ما را سی‌ساله پیش به دنیا آورد.

  پاسخحذف
 4. داشتم تو بلاگت گشت می زدم این پستت از دستم در رفته بود.پیامک رو دیدم اتفاقن خیلی به این چیزهایی که تو گفتی وسط سریال فکر می کردم.متاسفم واقعن از آش شله قلمکاری که گرفتارش هستیم متاسفم

  پاسخحذف